Nahapaksendid, kannalõhed, konnasilmad ja soolatüükad

Nahapaksendid ja konnasilmad

Nahapaksendid ja konnasilmad tekivad tavaliselt pideva kestva surve ja hõõrdumise tagajärjel. Tihti on paksendite põhjustajaks vale ja kitsas jalanõu, kuid on teisigi põhjuseid nagu näiteks jalalaba deformatsioon. Konnasilm võib uuesti tekkida, kui ei kõrvaldata selle tekkepõhjust. Esimene asi, millest peaksite alustama, on jalgadele puhkuse andmine. Kandke paraja suurusega jalatseid ja jälgige, et kingaõmblused ei hõõruks. Abi võib abi olla silikoonist või vildist pehmendavatest kaitsepadjakestest või rõngast, mida kasutage talla alla panekuks.

Kuidas nahapaksendeid pehmendada? Mida teha konnasilmadega?

Soovitused iseseisvaks raviks ja ennetamiseks:

  1. Leota jalgu: leota jalgu sooja veega umbes 10-15 minutit, et pehmendada paksenenud nahka. See muudab naha eemaldamise lihtsamaks.
  2. Eemalda paksenenud nahk: kasutage pimsskivi, jalaviili või keratolüütilist kreemi (nt salitsüülhape), et õrnalt eemaldada paksenenud nahk. Ärge kasutage teravaid esemeid ega lõika nahka, kuna see võib põhjustada haavandeid või infektsioone.
  3. Niisuta: kandke jalgadele regulaarselt niisutavat kreemi, eriti kuivadele ja paksenenud nahapiirkondadele, et hoida nahk pehme ja elastne.
  4. Õige jalatsivalik: valige mugavad ja hästi sobivad kingad, mis ei tekita hõõrdumist ega survet. Vältige liiga kitsaid, kõrge kontsaga või ebamugavaid kingi.
  5. Sisetallad ja polsterdus: kasutage pehmendavaid sisetaldu või spetsiaalseid polsterdusmaterjale, et vähendada hõõrdumist ja survet probleemsetes piirkondades.
  6. Jalgade hügieen: pese jalgu regulaarselt ja kuivata neid hoolikalt, eriti varvaste vahel. See aitab vältida nahaärritust ja infektsioone.
  7. Jalgade hooldamine: hoidke küüned lühikesed ja korralikult lõigatud ning vältige liigset hõõrdumist.
  8. Jalavõimlemine: tee regulaarselt jalavõimlemist ja venitusi, et parandada vereringet ja vähendada survet jalgadel.
  9. Proovi ka Allgäuer jalakreem kuivale ja kannalõhedega jalale 125 ml  , Verru Immuno Nahahoolduspasta soolatüügastele 12 ml või Arkada® Salv kuivale nahale ja kannalõhedele 70g

Kui nahapaksendid või konnasilmad põhjustavad tugevat valu, põletikku või infektsiooni, siis pöörduge jalaspetsialisti poole, kes võib pakkuda täiendavaid lahendusi, nagu konnasilmade eemaldamine või ortopeediliste abivahendite soovitamine jms.

Viiruslike tüügaste erinevaid variante on palju. Enamasti on nad konarlikud ebatasase tiheda pinnaga käsnjad moodustised, mille keskosas võib näha väikseid musti täppe ehk tromboseerunud väikesi veresooni. Ka soolatüügas kasvatab enda ümber paksendi. Soolatüügas ehk Verruca Vulgaris on viiruslik tüügas, mis näitab, et teie organismis on papilloomiviirus. Soolatüügas on pealisnaha viiruslik healoomuline nahamoodustis. See võib põhjustada valu või ebamugavustunnet talla all. Viirust kantakse edasi inimeselt inimesele või saadakse nakatunud pindadelt. Enamlevinud kohad, kust viiruse võib saada on ujulad ja duširuumid. Mõnikord aetakse soolatüügas segamini konnasilmaga. Konnasilm on siiski tekkinud hõõrdumise tagajärjel ja soolatüüka põhjustajaks on HPV ehk Human papilloma virus.

Nahapaksendite töötlemise tulemus

nahapaksendite töötlemine, kuidas paksenditest lahti saada

Soolatüükad

Viiruslike tüügaste erinevaid variante on palju. Enamasti on nad konarlikud ebatasase tiheda pinnaga käsnjad moodustised, mille keskosas võib näha väikseid musti täppe ehk tromboseerunud väikesi veresooni. Ka soolatüügas kasvatab enda ümber paksendi. 
Soolatüügas ehk Verruca Vulgaris on viiruslik tüügas, mis näitab, et teie organismis on papilloomiviirus. Soolatüügas on pealisnaha viiruslik healoomuline nahamoodustis. See võib põhjustada valu või ebamugavustunnet talla all.

Viirust kantakse edasi inimeselt inimesele või saadakse nakatunud pindadelt. Enamlevinud kohad, kust viiruse võib saada on ujulad ja duširuumid. 

Kuidas aru saada, kas Sul on konnasilm või soolatüügas?

Mõnikord aetakse soolatüügas segamini konnasilmaga. Konnasilm on siiski tekkinud hõõrdumise tagajärjel ja soolatüüka põhjustajaks on HPV ehk Human papilloma virus.
Soolatüügas on ebatasase pinnaga käsnjas moodustis, mille keskmes võid märgata mustjaid täppe. Need on pisikesed tromboseerunud veresooned. 
Konnasilm on sarvkihipaksend, mis tekib survest jalale. Kui tüükale survet avaldada, võib see teha valu. 

Soolatüügastele ning konnasilmadele soovitame podoloogide poolt väljatöötatud spetsiaalset soolatüügastele ja konnasilmadele mõeldud Arkada nahka kaitsvat vahtkreemi. 
Abiks saab olla ka meie tootevalikus leiduv Verru Immuno kreem soolatüügastele.

Broneeri aeg vastuvõtule ja leiame Sulle parima lahenduse!