Diabeetilise jala hooldus

Diabeetikud peaksid oma jalgu hooldama erilise hoolega. Diabeetiku haavad ei pruugi alati hästi paraneda ning võib tekkida infektsioon. Jalanõud ei tohi olla liiga suured ega liiga kitsad, tuleb vältida hõõrdumist. Ei ole soovitav käia paljajalu, diabeetik ei pruugi tunda, kui astub millegi otsa, paljajalu käimisel tekib oht saada trauma. Diabeetilise jala hooldamine on oluline, et vältida tõsiseid tüsistusi ja säilitada terved jalad.

Siin on mõned diabeetilise jala hoolduse põhitõed

Hoidke oma jalgade tervisel silma peal: vaadake oma jalad igapäevaselt üle, et avastada võimalikke probleeme nagu haavad, lõhed, villid, punetus või turse. Kui leiate midagi ebatavalist, pöörduge kohe arsti poole.

Hoidke jalad puhtad ja kuivad: peske jalgu sooja veega ja pehme seebiga iga päev. Pärast pesemist kuivatage jalad põhjalikult, eriti varvaste vahel. See aitab vältida seente ja bakterite kasvu.

Niisutage jalgu: kasutage jalalabadel ja kandadel niisutavat kreemi, et vältida naha lõhenemist ja kuivust. Ärge määrige kreemi varvaste vahel, kuna see võib põhjustada seeneinfektsioone.

Lõigake küüned õigesti: lõigake varbaküüned sirgelt ja mitte liiga lühikeseks, et vältida sissekasvanud küüsi. Siluge küüneviiliga küünenurki.

Valige sobivad jalatsid: kandke mugavaid, hästi sobivaid jalatseid, mis toetavad jalgu ja vähendavad hõõrdumist. Vältige kitsaid, ebamugavaid jalatseid või kõrgeid kontsasid. Diabeetikutele mõeldud ortopeedilised jalatsid on hea valik. Kontrollige jalatseid enne nende kandmist: enne jalatsite jalga panemist kontrollige nende sees olevaid õmblusi. Veenduge, et seal sees pole midagi, mis võiks jalga vigastada.

Ärge kõndige paljajalu: kandke alati sokke ja jalatseid, et kaitsta jalgu vigastuste eest. Vältige paljajalu kõndimist ka kodus. Hoidke jalad soojas: külmal aastaajal kandke soojasid sokke ja vältige jalgade külmetamist. Ärge kasutage elektrilisi soojenduspatju ega küttekehasid otse jalgadel, kuna see võib põhjustada põletusi.

Suitsetamisest loobumine: suitsetamine kahjustab vereringet ja suurendab diabeetilise jala probleemide riski. Regulaarne diabeedi kontroll: hoidke oma veresuhkur, vererõhk ja kolesteroolitase kontrolli all, järgides arsti soovitusi toitumise, kehalise aktiivsuse ja ravimite osas. Veresuhkru taseme kontrollimine aitab vähendada diabeetilise jala probleemide riski.

Külastage regulaarselt oma tervishoiutöötajat: pidage oma arsti või diabeediõega regulaarseid plaanipärasi kohtumisi, et hinnata jalgade tervist, kontrollida vereringet ja närvide tundlikkust. Ärge kartke pöörduda arsti poole, kui tekib mõni probleem või küsimus.

Treening: regulaarne kehaline aktiivsus aitab parandada vereringet ja tugevdada jalalihaseid. Konsulteerige oma arstiga enne uue treeningprogrammi alustamist, et teha kindlaks, millised harjutused sobivad teie jaoks kõige paremini. Diabeetilise jala hoolduse järgimine on oluline, et vältida tõsiseid tüsistusi. Pöörake tähelepanu jalgadele, hoidke neid tervena ja külastage regulaarselt oma tervishoiutöötajat. T

Vaata ka tooteid Diabeetilistele Jalgadele. Vt ka : CareMed Niisutav jalakreem aaloega väsinud ja turses jalgadeleSANAMED „Rubin“ Vahtkreem väga kuivale ja lõhenenud nahale 15% Uureaga. 

Diabeetiku jalahoolduse ABC: Kreemita jalgu iga päev, ära kreemita varbavahesid. Enne, kui jalanõu jalga paned, kontrolli üle ega seal mõnda kivikest sees pole, jalanõu olgu mugav ja õige suurusega! Pese jalgu, kuid ära hõõru tugevalt, kuivata korralikult varbavahed. Haavandite tekkimisel pöörduge perearsti poole. Vajadusel pöörduge jalgade hoolduseks jalaspetsialisti kabinetti. Broneeri aeg meie jalaspetsialisti juurde, kes pakub professionaalset teenust ning annab nõu.