Kõik SanaMed vahtkreemid -10% sooduskoodiga "sanamed10" kuni 22. juulini.

Deformeerunud küüned ja traumaküüned

Küüne trauma

Küüne trauma on küüne kahjustus, mis võib tuleneda mitmesugustest põhjustest, nagu õnnetused, löögid, hõõrumine või korduv surve. See võib põhjustada valu, turset, verevalumeid, küünealust hematoomi (verevalumit), küüne irdumist või muid kahjustusi. 

Tihti tulevad meie vastuvõtule ka nt sportlased – jalgpallurid, korvpallurid, maratonijooksjad jne, kellel on tavaliselt probleemiks jalaseen, sissekasvanud küüned, nahapaksendid, küünetrauma (küüned tulevad maha). Loe jalaseene kohta rohkem siit.

Küüne trauma korral võib abi olla järgnevatest meetmetest:


Külmakompress: vähendage valu ja turset, asetades vigastatud piirkonnale külma kompressi 15-20 minutit korraga. Tehke seda esimese 24-48 tunni jooksul pärast vigastust. 
Hoidke jalga üleval, et vähendada turset ja verejooksu.

Valuvaigistid: kasutage käsimüügist saadavaid valuvaigisteid, nagu ibuprofeen või paratsetamool.

Infektsiooni ennetamine: hoidke vigastatud küüs puhas, kuiv ning seotult sidemega. Konsulteerige arsti või jalahooldusspetsialistiga haava hoolduse osas.
Kui küüne trauma on ulatuslik või küüs on täielikult eraldunud, peaksite kindlasti pöörduma arsti poole, et saada asjakohast ravi ja vältida tüsistusi.

Kui küüs tuleb maha, saame me selle jalahoolduse käigus korda teha ning ortootilise geeli abil uuesti ülesehitada. Nii jääb varbaküüs visuaalselt ilus. Vaata fotosid tehtud töödest ja loe rohkem siit.

Tutvu ka meie e-poe valikuga, kust leiad kvaliteetseid ja kasulikke küüneõlisid ja seerumeid küüne turgutamiseks, küüneplaadi taastamiseks, küüneseene ravi toetuseks – vt lähemalt. Kui soovib abi, broneeri aeg meie jalaspetsialisti juurde, kes pakub professionaalset teenust probleemiga tegelemiseks ning annab nõu.