Kõik SanaMed vahtkreemid -10% sooduskoodiga "sanamed10" kuni 22. juulini.

küüneseene põhjused, ennetamine, sümptomid

Jalaseene tekke põhjused

Jalaseene tekkimisele aitavad kaasa päris mitmed tegurid:

  • liigne higistamine
  • jalad jäetakse pärast suplemist, ujumist või pesemist korralikult kuivatamata
  • kitsaste jalanõude kandmine – küünetraumad – seene tekkeks hea keskkond
  • paljajalu kõndimine ühiskasutatavates kohtades nagu riietusruumid, spaad või basseinid.

Jalaseen võib olla väga ebameeldiv. Levinud sümptomid hõlmavad sügelust, põletustunnet, punetust, naha ketendust, villide teket ja mõnikord ebameeldivat lõhna. Kui infektsiooni ei ravita, võib see levida varbaküüntele, põhjustades nende paksenemist, värvimuutust ja haprust.

Jalaseen - kuidas seda ennetada?

Hea jalgade hügieeni säilitamine on jalaseene ennetamisel ülioluline. See hõlmab jalgade igapäevast pesemist, põhjalikku kuivatamist ja sokkide regulaarset vahetamist.

Eelistage hingavatest materjalidest valmistatud jalanõusid ja vältige iga päev sama paari kandmist. Veenduge, et teie jalanõud sobiksid korralikult ja ei oleks liiga kitsad.

Hoidke oma jalad kuivad ja jahedad. Kui teil on kalduvus higistavatele jalgadele, kasutage meie poolt pakutavat jalapulbrit või higistavale jalale mõeldud vahtkreemi.

Nahahooldusvahendid küüneseene ja jalaseene ravi toetuseks meie e-poest

Meie e-poest leiad vajalikud küüne- ja nahahooldustooted jalaseene või küüneseene ravi toetuseks. Küüneõlid, küüneseerumid, jalgade antiseptika, salvid varvaste vahele, vahtkreem ja jalapuuder higistavale jalale, niisutava toimega antibakteriaalsed vahtkreemid, vannisoolad jpm. Vt kogu jalaseene ravi toetuseks mõeldud valikut siit.

Kodused vahendid jalaseene ravi toetuseks

Teepuuõli, küüslauk, saialill omavad looduslikke seenevastaseid omadusi ja neid saab kasutada koduses hoolduses.

Jalgade leotamine soojas vees koos meresoola ja söögisoodaga või õunaäädikaga võib aidata leevendada ebamugavustunnet.

Eeterlikud õlid nagu lavendel, piparmünt ja eukalüpt omavad seenevastaseid ja antibakteriaalseid omadusi.

Millal pöörduda spetsialisti poole?

Kui kodused ravimeetodid ei ole efektiivsed või kui infektsioon süveneb või levib, on oluline otsida professionaalset nõu kas jalahooldusspetsialisti juurest või perearsti juurest. Jalaseen ja küüneseen on kahjuks probleemiks paljudel inimestel ning seda ei pea kindlasti häbenema. Pöörduge julgelt.

Retsepti alusel saadavad seenevastased ravimid on saadaval erinevates vormides, nagu suukaudsed tabletid, pealekantavad kreemid ja on sageli tugevamad kui apteegi käsimüügi valikud.

Elustiili muutused aitavad seenega võidelda

Toitaineterikas ja madala suhkrusisaldusega (jalaseen armastab suhkurt) dieet aitab tugevdada teie immuunsüsteemi ja tõrjuda seeninfektsioone. 

Regulaarne treenimine parandab vereringet jalgades, mis aitab ennetada infektsioone. Siiski veenduge, et kannate treeningu ajal sobivaid jalanõusid ja hoidke oma jalad kuivad.

Hooldage oma jalgu rutiinselt vastavalt vajadusele, vajadusel külastage jalahooldusspetsialisti. Kasutage jala- ja küüneseent ennetavaid vahendeid ning toituge tervislikult.

Kas võitlete jalaseenega? Võtke meiega ühendust, et saada asjatundlikku nõu või broneerige aeg vastuvõtule siit.